نماینده هواپیمایی ماهان 02175905000 1815
فروش بلیط‌های سیستمی‌ ماهان، پرواز‌های داخلی‌ و خارجی‌

دروازه جهنم

این منطقه به اسم دروازه جهنم در دنیا معروف است، یکی از مکان‌های هولناک و البته دیدنی! اما چه توجیهی برای این پدیده وجود دارد؟

دروازه جهنم را با دوستان و مسافران خود به اشتراک بگذارید

facebook Twitter Google+ LinkedIn Telegram

جاذبه‌های دیدنی‌ مراکز خرید مکان‌های تفریحی کشور ترکمنستان شهر آخال

این منطقه به اسم دروازه جهنم در دنیا معروف است، یکی از مکان‌های هولناک و البته دیدنی! اما چه توجیهی برای این پدیده وجود دارد؟

دروازه جهنم کجاست؟!

- در استان آخال کشور ترکمنستان، منطقه‌ای وجود دارد که مردم محلی به آن دروازه جهنم می‌گویند. دروازه جهنم در واقع گودالی بسیار عمیق و بزرگ است که به طور دائمی در آتش می‌سوزد. هرساله افرادی از سراسر دنیا به ترکمنستان می‌آیند تا این حفره هراس‌انگیز را از نزدیک تماشا کنند.

- در سال ۱۹۷۱، محققان تصمیم گرفتند تا در صحرای کرکوم به دنبال نفت و گاز بگردند و در طی این جستجو به این گودال بزرگ برخوردند که از خود گاز متصاعد می‌کرد.

- محققان که به دنبال راه حلی برای جلوگیری از متصاعد شدن گاز در این حفره می‌گشتند، تصمیم گرفتند تا مواد منفجره را به داخل این گودال بیندازند تا تمام گازها آتش بگیرد و ظرف مدت چندین روز بسوزد. اما این طور نشد و حالا ۴۰ سال است که دروازه جهنم ترکمنستان در آتش می سوزد!

-این دروازه دارای عمق ۲۰ متری است و حدود ۵۳۰۰ متر وسعت و دهانه بزرگی به قطر ۷۰ متر دارد. گرمایی که از این گودال متصاعد می‌شود به اندازه‌ای است که از فاصله‌ ۵۰ متری لبه گودال هم می‌توان این گرما را احساس کرد.

- در سال ۲۰۱۰، رییس جمهور ترکمنستان دستور بسته شدن این گودال را داد اما هیچگاه عملی نشد.

تهران سعادت آباد بالاتر از میدان کاج عبقری دوم بلوار بهزاد شمالی مجتمع تندیس طبقه 1 واحد 7

فیسبوک امیرکبیر اینستاگرام امیرکبیر تلگرام امیرکبیر تویتر امیرکبیر یوتیوب امیرکبیر لینکدین امیرکبیر گوگل پلاس امیرکبیر